Освојено 3. место

Нашу школу су представљали ученици:
Сава Пилиповић,IV-1,
Јован Кнежевић III-1, и
Филип Борбељ,II-1,
образовног профила Техничар информационих технологија.

Ментори су били професори Светлана Ерцег и Славуј Милић.

Домаћин такмичења је била Академија техничко-уметничких струковних студија - одсек електротехнике и рачунарства (ВИШЕР) Београд. Такмичење се организовало по покровитељством Заједнице електротехничких школа Србије и Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Tим наше школе освојио је треће место, са освојених 360 бодова (укупан број освојених бодова такмичара).

На такмичењу је било пријављено 25 школа Србије, 69 такмичара. Програмирало се 3 сата, решавало 5 задатака у развојним окружењима Microsoft Visual Studio 2022, JetBrains IntelliJ Idea и JetBrains PyCharrm, на програмским језицима C, C++, C#, Java и Python.

Детаље такмичења можете погледати на сајту Академије техничко-уметничких струковних студија у Београду.