Још једна прва награда

Штампа
Пројекат „У правом тренутку на правом месту за ендемите“

   Пројекат „У правом тренутку на правом месту за ендемите“ реализован је као програм од националног интереса за промоцију науке у 2021. години на основну јавног позива који је расписао Центар за промоцију науке. У такмичарском делу пројекта учествовало је 12 школа.

Ендемске врсте Багремаре

   Техничка школа „9. мај“ Бачка Паланка је узела учешће у пројекту који се реализовао у периоду од септембра до краја децембра 2021. године и у категорији средњих школа, заузела је и поделила прво место са Машинском школом „14. октобар“ из Краљева.

   Пројекат „У правом тренутку на правом месту за ендемите“ реализован је као програм од националног интереса за промоцију науке у 2021. години на основну јавног позива који је расписао Центар за промоцију науке. Циљ пројекта је био да се у пројекат укључи што већи број основних и средњих школа, ученика, наставника, професора из Републике Србије, како би се упознали са заштићеном флором, да знају да је препознају у природи и како да је очувају и прате њен развој. Важан део овог пројекта био је рад на терену. Ученици су посетили неколико локација на којима се налазе заштићене биљке, фотографисали их и касније у школи обрадили кроз неколико формата (плакати, ПП презентације, ликовни радови, кратки филмови, есеји, поезија).

   У такмичарском делу пројекта учествовало је 12 школа. Пристигао је велики број радова у формату презентација, плаката, филмова, есеја, припрема за час, радионица и друго.

   Стручни жири су чинили:
1. Проф. др Емир Скејић, ванредни професор Факултета електротехнике Универзитета у Тузли, Босна и Херцеговина
2. Проф. др Лазар Копања, вандредни професор и декан Факултета информационих технологија Алфа БК Универзитета у Београду;
3. Ксенија Пиљевић, професор информатике и рачунарства у Хауксен школи у Ослу, Норвешка;
4. Горан Јовишић, професор информатике и рачунарства у Карловачкој гимназији, као техничко лице и у име организатора Удружења професора информатике Србије.

   Најважнији критеријуми оцењивања су били остварљивост циљева пројекта, рад на терену, коришћење различитих метода у настави, мултимедијалност радова и број укључених ученика (и наставника као сарадника) из школе.

   Ученици из Техничке школе „9. мај“ Бачка Паланка су креирали 24 рада (филмови, презентација, плакати, цртежи , састави, песме, макете), а сваки ученик имао је свог професора-ментора.

   Као наставак ове акције, учествовали смо у потрази за кукурјаком на простору Багремаре.